Europa Conference League

Λουτσέσκου: «Έπρεπε να νικήσουμε, υπήρχε κούραση μετά το ντέρμπι με την ΑΕΚ»

Άξιζε τη νίκη ο ΠΑΟΚ κόντρα στη Σλόβαν Μπρατισλάβας, σύμφωνα με τον Ραζβάν Λουτσέσκου.

Τη νίκη κόντρα στη Σλόβαν Μπρατισλάβας άξιζε ο ΠΑΟΚ, σύμφωνα με τον Ραζβάν Λουτσέσκου.

Ο τεχνικός του «δικεφάλου του Βορρά» παραχώρησε δηλώσεις μετά την ισοπαλία (1-1) της ομάδας του και στάθηκε στην κούραση που είχαν οι Θεσσαλονικείς στο δεύτερο ημίχρονο και η οποία, όπως υποστήριξε, προερχόταν από το ντέρμπι της περασμένης Κυριακής (26/9) με την ΑΕΚ.

Αναλυτικά, οι δηλώσεις του Ρασβάν Λουτσέσκου στην κάμερα της Cosmote TV:

«Θεωρώ ότι έπρεπε να νικήσουμε το παιχνίδι. Ελέγξαμε τον ρυθμό του αγώνα, καταφέραμε να σκοράρουμε. Ωστόσο, δεχτήκαμε γρήγορα το γκολ. Στη συνέχεια δημιουργήσαμε 2-3 μεγάλες ευκαιρίες για να σκοράρουμε. Και ο αντίπαλος μας είχε την ευκαιρία να πάρει προβάδισμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε έλλειψη ενέργειας. Υπήρχε κούραση μετά το ντέρμπι της Κυριακής με την ΑΕΚ. Παρόλα αυτά, αξίζαμε κάτι παραπάνω